Nafukovací čluny k obytným automobilům

Trávíte své dovolené rádi u vody, ale nebaví vás ležet na pláži, nebo jste za svým obytným automobilem chtěli tahat prostornou loď, ale bojíte se komplikovaného cestování? Vyzkoušejte gumové čluny ZAR, které jsou dostatečně výkonné a prostorné, ale zároveň skladné a lehké.

nafukovací čluny ZAR   nafukovací čluny ZAR

Nafukovací gumové čluny ZAR od italského výrobce Zar-Formenti jsou na trhu již od roku 1979 a v současné době se prodávají téměř po celé Evropě. Výrobky této firmy jsou známé díky kvalitním používaným materiálům, moderním výrobním technologiím a také velké modelové paletě člunů pro nejrůznější typy využití. Výhoda těchto nafukovacích člunů spočívá
především v jejich snadné přepravě – jsou poměrně lehké, což usnadňuje jejich zapřažení k automobilu, manipulaci na břehu i vytahování z vody. Díky nafukovacím bočním válcům, které je možné je před přepravou vyfouknout, nepřesahují čluny svou šířkou profil vozidla ani maximální povolené rozměry, po opětovném nafouknutí však nabízí dostatek prostoru na palubě. Zároveň však poskytují ve své kategorii vysoké pohodlí, kvalitní zpracování a bohatou výbavu. Karavanisty, kteří člun hodlají převážet za svým obytným automobilem, budou zřejmě nejvíce zajímat čluny menších velikostí – modely ZAR 43, 47, 53 či 57. Prvně jmenovaný je vůbec nejmenším modelem v nabídce, i přesto však nabídne sezení až sedmi lidem, dvě opalovací lůžka a klasické dvoulůžko na spaní. Motoru o výkonu až 90 koní je k dispozici stolitrová nádrž paliva, posádka pak uvítá nádrž na šedesát litrů vody. Pro kempování na vodě je možné ke člunu objednat také sprchu, stanový přístřešek a další doplňky. Délka tohoto člunu je 4,30 m, šířka 2,16 m a čistá hmotnost (bez motoru) je 300 kg. Větší modely již uspokojí i náročnější uživatele – pohodlný ZAR 47 je již na pomezí mezi malými a středními čluny, uveze až osm osob a nabízí například šest různých úložných prostor. Člun s délkou 4,86m a šířkou 2,32 váží přijatelných 380 kilogramů. Pojmem v této kategorii plavidel je pak model ZAR 57. Ten klade důraz na co největší pohodlí pilota i posádky, zároveň ale i na praktické využití plavidla. Dvoumístná řídící konzola poskytuje pohodlné ovládání člunu, prostor pro vysílačku i ochranu pilota a spolujezdce. Má velké úložné prostory na přídi i zádi, nádrže ve zdvojené podlaze, schránku pro kotvu i polohovatelný stolek. Vézt může až deset lidí, k tomu až 200 litrů nafty a 55 litrů vody s možností napojení na sprchu. Tento 5,71 m dlouhý člun s šířkou 2,48 m váží 580 kg a pohánět by jej měl motor o výkonu alespoň 70 k.

nafukovací čluny ZAR   nafukovací čluny ZAR


Pokud vás tyto čluny zaujaly, další informace o nich najdete na adrese www.prontomarine.cz.

Kontaktní formulář

Stisknutím “Odeslat zprávu“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle ustanovení (paragraf) 4 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.


Zavřít

Děkujeme

Zpráva byla odeslána, ozveme se vám co nevidět.